Реклама
Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения
DJPOPA
Напреднал шофьор

Местожителство: Варна 04 Варненчик
Отговорете с цитат
Моето дойде вече. Наистина е произведено във Франция. Датата на производство обяснява защо са го пуснали на такава голяма промоция Wink . Принципно на запечатаните масла срока на годност е 5г, така че никакъв проблем, има още 2г срок. Добра сделка според мен.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wwalker
Фиат идол

Местожителство: Варна 03 Младост
1999 Fiat Marea Weekend
Отговорете с цитат
Същото и при мен. Доста години живях в чужбина и там още след първата година цената се намаля масово и търговеца обявява годината с големи букви в офертата.
snake
Фиат идол

Местожителство: Пазарджик
2003 Volvo V40
Отговорете с цитат
Е, тук Emag са ни я спестили, но дори да знаех, че е произведено преди 3 г., това не ми бе спряло. Като си оставяме колите в сервизите/гаражите за смяна на масло, не знаем нито какво ни сипват, нито от коя година е, освен ако не си носим наше масло и смяната става пред нас. Миналата година в Б0Ш ме убеждаваха да ми сипят изгодно наливно масло Shell 5W 40. Било им останало много малко, едва ли не ликвидация на стоката и затова било на много добра цена. И почти се бях навил, когато едно съседче, което работи там, ме светна, че стои в склада им в бутилки от безалкохолно?! И нек'си не ми се видя толкова добра оферта Very Happy .
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snake
Фиат идол

2003 Volvo V40
Отговорете с цитат
И моето пристигна. Emag са много точни и бързи! И да - произведено е през 2013 г.
Между другото, ей така от нямане какво да правя направих едно "запитване" до братовчед ми, който от доста години живее в Бордо. Не че е някакъв капацитет по маслата, но работи нещо като пътна помощ, а има и сервиз - тип гараж, в който се занимава основно с ремонти на двигатели. Такъв му е бизнесът: купува коли с тежки проблеми най-вече по двигателя, ремонтира ги и ги продава с някаква печалба. Та го попитах за това масло. След 2 дни мълчание, през които се оказа, че е проучвал, ми отговори, че не е чувал или виждал в търговската мрежа тази марка, нито пък негови колеги са чували. Но каза, че щом е произведено във Франция, мога да му се доверя 100 % . Че законите са много строги и че всичко, което производителят дава като характеристики, трябва да отговаря. Той така случайно бил попаднал на някакво евтино масло Tech9 5W/40 (5 евро литъра), което се продавало само във верига хипермаркети, и от години работел с него без никакви оплаквания.
Ами това е Smile . Не че тази информация беше много полезна, но реших да я споделя. Ние, така да се каже, ще сме пионерите на това масло в България Very Happy .
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJPOPA
Напреднал шофьор

Местожителство: Варна 04 Варненчик
Отговорете с цитат
Колега, изобщо да не ти пука колко била известна марката. Аз не бях чувал за корейските масла ZIC, докато не четох един тест на руското списание "За рулем". И точно там ZIC смазва цялата си именита конкуренция и то при най-адекватния тест, който може да съществува. Разглобяват няколко двигателя на Лада, измерват им износването, сглобяват, наливат различни масла, карат по един и същ маршрут всички коли, накрая източват маслата, анализират, разглобяват двигателите и пак измерват износването.

Колкото до ARECA, по характеристики много прилича на TOTAL. Нищо чудно базовите масла да са еднакви, само пакетите с присадки да са фирмени.
snake
Фиат идол

2003 Volvo V40
Отговорете с цитат
Брат'чедът се оказа сериозен и намери масло на Areca в търговската мрежа в Бордо Smile . Не точно това, което ние си купихме, но все пак. Ако забелязвате, до него се мъдри някакъв Total - за добро или за лошо почти двойно по-скъп Wink . Всъщност от снимката не мога да разбера цената на Тотал-а за колко литра е.

П.П. Цената на Тотал Кварц е 37,90 евро за 5 л. Така че наистина е почти двойно по-скъп от Areca.
Прикачени файлове:
Arecaf4000.jpg
Arecaf4000.jpg Размер: 44.13 KB Видяно: 5949 пъти Описание:

Реклама

Масло на далавера
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения