Реклама
Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения
Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил
cmyk
Бута детска количка

Местожителство: Пловдив 05 Южен
Отговорете с цитат
Здравейте,

Понеже докато съм на работа колата (Fiat Stilo) е по цял ден на слънце и като си тръгвам е толкова горещо, че буквално не може да се пипне.
В тази връзка ми е дошла идея да мога да си включвам духалката да вкарва пресен въздух. Няколко часа преди края на работния ден.
Въпроса ми е колко ток харчи вентилатора на минимална степен и дали и било проблем за акумулатора ако работи 2 - 3 часа?
Ако е възможно дали мога да взема ток от касетофона, т.к само за него ми дойде наум като работещо устройство когато колата е изключена.
Също така за да е ефективно дали трябва да отворя леко някой прозорец, че да се компенсира вкарания въздух?

Приемам предложения.

Поздрави
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vnukata
Фиат фанатик

Местожителство: Пловдив 01 Централен
1997 Fiat Brava
Отговорете с цитат
http://www.multi.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB

Поне два си вземи, хем и прозорците ще са ти затворени
nicko
Кара Фиат

Местожителство: София
Отговорете с цитат
vnukata написа:
...

Брей, как така това чудо(от типа - ти ме купи, пък после ще видим какво ще ме правиш) хем изкарва горещия въздух, хем и вкарва свеж, и то при затворен прозорец?

Колега, не се занимавай с глупости, слагай си сенник на таблото, не вдигай догоре прозорците и си ползвай климатика.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Акаунт ICQ Номер
cmyk
Бута детска количка

Местожителство: Пловдив 05 Южен
Отговорете с цитат
Всъщност ползвам сенници и то няколко и прозорците съм отварял леко. Абе жега си е - да яхна колата в 16.30, която до тогава не е видяла и минута сянка си е голям кеф. Идеята ми дойде от едни печки на Вебасто, които имат и лятна опция за вкарване на пресен въздух при паркирана кола.
Та все пак - някой знае ли колко консумира вентилаторчето на духалката?
Focus
Бута детска количка

Местожителство: София 22 Кремиковци
Отговорете с цитат
Предполагам, че мотора на вентилатора е с мощност около 100W. Следователно 100/12=8,333А. 8 Ампера ток не е малко. Но може би 100W е на пълна мощност, на 1-ва и 2-ра степен вероятно тока е по малък. Най-добре да се измери с мултицет.
Salvador
Фиат фанатик

Местожителство: София
Отговорете с цитат
ТРябва ти нещо такова:
http://www.aliexpress.com/item/Universal-Car-Covers-Styling-Outdoor-Sunshade-Heat-Protection-Dustproof-Anti-UV-Scratch-Resistant-car-case-2015/32411695248.html?spm=2114.40010408.3.7.4Lb64K&s=p
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dabadaba
Фиат маниак

Местожителство: друг
Отговорете с цитат
Щом ползваш и сенници, поне волана няма да пари. За охлаждане - отваряш стъклото на вратата от едната страна, а от другата страна отваряш и затваряш вратата широко 5-6 пъти. Това е китайско изобретение, ама поне е безплатно.
Ако искаш българско - отваряш широко всички врати, чакаш десетина секунди и... готово. Братовчед ми така прави, а колата му е черна, но има ефект.
Реклама

Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения