Advertisement
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил
cmyk
Бута детска количка

Reply with quote
Здравейте,

Понеже докато съм на работа колата (Fiat Stilo) е по цял ден на слънце и като си тръгвам е толкова горещо, че буквално не може да се пипне.
В тази връзка ми е дошла идея да мога да си включвам духалката да вкарва пресен въздух. Няколко часа преди края на работния ден.
Въпроса ми е колко ток харчи вентилатора на минимална степен и дали и било проблем за акумулатора ако работи 2 - 3 часа?
Ако е възможно дали мога да взема ток от касетофона, т.к само за него ми дойде наум като работещо устройство когато колата е изключена.
Също така за да е ефективно дали трябва да отворя леко някой прозорец, че да се компенсира вкарания въздух?

Приемам предложения.

Поздрави
View user's profile Send private message
vnukata
Фиат фанатик

1997 Fiat Brava
Reply with quote
http://www.multi.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB

Поне два си вземи, хем и прозорците ще са ти затворени
nicko
Кара Фиат

Reply with quote
vnukata wrote:
...

Брей, как така това чудо(от типа - ти ме купи, пък после ще видим какво ще ме правиш) хем изкарва горещия въздух, хем и вкарва свеж, и то при затворен прозорец?

Колега, не се занимавай с глупости, слагай си сенник на таблото, не вдигай догоре прозорците и си ползвай климатика.
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name ICQ Number
cmyk
Бута детска количка

Reply with quote
Всъщност ползвам сенници и то няколко и прозорците съм отварял леко. Абе жега си е - да яхна колата в 16.30, която до тогава не е видяла и минута сянка си е голям кеф. Идеята ми дойде от едни печки на Вебасто, които имат и лятна опция за вкарване на пресен въздух при паркирана кола.
Та все пак - някой знае ли колко консумира вентилаторчето на духалката?
Focus
Бута детска количка

Reply with quote
Предполагам, че мотора на вентилатора е с мощност около 100W. Следователно 100/12=8,333А. 8 Ампера ток не е малко. Но може би 100W е на пълна мощност, на 1-ва и 2-ра степен вероятно тока е по малък. Най-добре да се измери с мултицет.
Salvador
Фиат фанатик

Reply with quote
ТРябва ти нещо такова:
http://www.aliexpress.com/item/Universal-Car-Covers-Styling-Outdoor-Sunshade-Heat-Protection-Dustproof-Anti-UV-Scratch-Resistant-car-case-2015/32411695248.html?spm=2114.40010408.3.7.4Lb64K&s=p
View user's profile Send private message ICQ Number
dabadaba
Фиат маниак

Reply with quote
Щом ползваш и сенници, поне волана няма да пари. За охлаждане - отваряш стъклото на вратата от едната страна, а от другата страна отваряш и затваряш вратата широко 5-6 пъти. Това е китайско изобретение, ама поне е безплатно.
Ако искаш българско - отваряш широко всички врати, чакаш десетина секунди и... готово. Братовчед ми така прави, а колата му е черна, но има ефект.
Включване на вентилатора на купето при спрян автомобил
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.