Реклама
Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения
Как се сменя външно каре на Фиат
КИМИ
Фиат фанатик

Местожителство: Вр
Отговорете с цитат
Имам въпрос за разбирачите- имам каре и искам да си го сменя сам, имам инструменти- та сваля ли се целия носач или само се избива шарнира преди да го изхлузиш от шлиците и отчача ли се накрайника на рейката.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Re: Как се сменя външно каре на Фиат
=Rudi=
Фиат идол

Местожителство: Силистра
1999 Fiat Marea
Отговорете с цитат
КИМИ написа:
Имам въпрос за разбирачите- имам каре и искам да си го сменя сам, имам инструменти- та сваля ли се целия носач или само се избива шарнира преди да го изхлузиш от шлиците и отчача ли се накрайника на рейката.

Не си писал какъв модел е Фиата, но тази тема предполагам ще ти даде нужната информация: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32728&postdays=0&postorder=asc&start=0
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Акаунт ICQ Номер
Re: Как се сменя външно каре на Фиат
itan75
Фиат фанатик

Местожителство: Бургас
Отговорете с цитат
КИМИ написа:
Развиваш голямата гайка на полуоската.С чук като си отвил гайката на късия кормилен накрайник чукаш по хебела.шАрнира и той се откача за да може да се изтегли целия Мак-Ферсон заедно със спирачни диск странично и по този начин да излезе старото каре.Предполагам си купил карето с маншон така,че старият маншон може да го отрежеш и вътре трябва да видиш къде е зегерката на карето.Понякога каретата излизат като ги чукнеш с чука без да се занимаваш със зегерката,но понякога трябва да се стисне със зегер клещи и като чукнеш карето е вън.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
marian2784
Кара Фиат

Местожителство: Казанлък/parma
Отговорете с цитат
а някой нямат загерка и си иска чукили сваляне със полуоската рязане с флекс ,но това е краен вариант.
късмет
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
КИМИ
Фиат фанатик

Местожителство: Вр
Отговорете с цитат
Има още нещо- скъсани са ми и двата маншона, но ми чука само карето отдясно- та може ли на лявото само да му сменя маншона и да го напълня с грес или да сменям и двете при положение че скъсването на маншоните е станало след януари месец- това фатално време ли е за лявото каре? Confused Very Happy
pakumba
Фиат идол

Местожителство: София/Варна/Добрич
1997 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
еми то зависи колко боклук има в нега= ще прецениш като сменяш маншона. щом не тропа- карай е моето мнение, докато се разтропа
ogi28b
Член на Сдружение Фиат Форум България
Член на Сдружение Фиат Форум България

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Аз преди време имах скъсан отдясно, не знам колко време съм карал така, но щом видях - веднага смених маншона, изчистих колкото можах старата грес, напълних нова и вече над година и половина няма проблеми.

Карето не струва 10 лева, щом не тропа - не го сменяй, това е моето мнение.
vgeorgiev
Фиат фанатик

Местожителство: София
2001 Fiat Brava
Отговорете с цитат
Здравейте,

Да изтупам темата от прахта.
Скъсан е маншона на вътрешното каре на късата полуоска.
Намерих един ПДФ във форума, описващ как се сменя външно каре: http://storage.fiat-bg.org/Books/General_info/Remont_Predno_Okachvane.pdf
Някой може ли да ми обясни как да сменя маншона на вътрешното каре, защото ми писна от "майстори".

Става дума за Брава JTD105.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dabadaba
Фиат маниак

Местожителство: друг
Отговорете с цитат
Имаше клип как се подменя без да се разглобява карето, но за съжаление, не го намирам или не върви. Обръща се маншона, слага се подходяща фуния, намазана с масло, като диаметъра и е точно колкото карето от едната страна, а от другата колкото оста и се нанизва. Изглеждаше много лесно, а маншона се разтягаше невероятно.
Напиши в Гугъл:
смяна на маншон на рено
При теб може да тръгне...
iliyan
Фиат фанатик

Местожителство: Нова Загора/Ловеч
2000 Fiat Marea
Отговорете с цитат
Фиат няма нищо общо с Рено!
На ск. кутия имаш общо 3 пробки-една за наливане на маслото и две за източване.
първата е отпред и е най-високо,другите са отстрани,една под друга.Горната е за източване на около 0,5 л. масло/при ремонт като твоя/,а другата за пълно източване.
Ако нямаш канал,ще се наложи да полежиш под колата.
Вдигаш от лявата страна колата и развиваш горната пробка,пускаш крика и вдигаш от дясно,развиваш болтовете на скобата държаща маншона към ск. кутия.
Пускаш крика,развиваш гайката на карето,разхл. болтовете на гумата,вдигаш я на крика,сваляш гумата,откачаш шенкела от амортисьора/за повече ход/,буташ полуоската в ск.кутия а шенкела напред и настрани докато излезе карето,след това я вадиш от ск. кутия,сваляш трипода и след това скъсания маншон.
В маншона има лагер/семеринг,ако искаш го сменяш.Избива се с чук,а новия се набива с тръба и чук като предварително си отбележи мястото на стария.
Монтажа по обратен ред с доливане на масло.
Реклама

Как се сменя външно каре на Фиат
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения