Advertisement
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
Как се сменя външно каре на Фиат
КИМИ
Фиат фанатик

Reply with quote
Имам въпрос за разбирачите- имам каре и искам да си го сменя сам, имам инструменти- та сваля ли се целия носач или само се избива шарнира преди да го изхлузиш от шлиците и отчача ли се накрайника на рейката.
View user's profile Send private message
Re: Как се сменя външно каре на Фиат
=Rudi=
Фиат идол

1999 Fiat Marea
Reply with quote
КИМИ wrote:
Имам въпрос за разбирачите- имам каре и искам да си го сменя сам, имам инструменти- та сваля ли се целия носач или само се избива шарнира преди да го изхлузиш от шлиците и отчача ли се накрайника на рейката.

Не си писал какъв модел е Фиата, но тази тема предполагам ще ти даде нужната информация: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32728&postdays=0&postorder=asc&start=0
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name ICQ Number
Re: Как се сменя външно каре на Фиат
itan75
Фиат фанатик

Reply with quote
КИМИ wrote:
Развиваш голямата гайка на полуоската.С чук като си отвил гайката на късия кормилен накрайник чукаш по хебела.шАрнира и той се откача за да може да се изтегли целия Мак-Ферсон заедно със спирачни диск странично и по този начин да излезе старото каре.Предполагам си купил карето с маншон така,че старият маншон може да го отрежеш и вътре трябва да видиш къде е зегерката на карето.Понякога каретата излизат като ги чукнеш с чука без да се занимаваш със зегерката,но понякога трябва да се стисне със зегер клещи и като чукнеш карето е вън.
View user's profile Send private message Skype Name
marian2784
Кара Фиат

Reply with quote
а някой нямат загерка и си иска чукили сваляне със полуоската рязане с флекс ,но това е краен вариант.
късмет
View user's profile Send private message Visit poster's website
КИМИ
Фиат фанатик

Reply with quote
Има още нещо- скъсани са ми и двата маншона, но ми чука само карето отдясно- та може ли на лявото само да му сменя маншона и да го напълня с грес или да сменям и двете при положение че скъсването на маншоните е станало след януари месец- това фатално време ли е за лявото каре? Confused Very Happy
pakumba
Фиат идол

1997 Fiat Bravo
Reply with quote
еми то зависи колко боклук има в нега= ще прецениш като сменяш маншона. щом не тропа- карай е моето мнение, докато се разтропа
ogi28b
Член на Сдружение Фиат Форум България
Член на Сдружение Фиат Форум България

Reply with quote
Аз преди време имах скъсан отдясно, не знам колко време съм карал така, но щом видях - веднага смених маншона, изчистих колкото можах старата грес, напълних нова и вече над година и половина няма проблеми.

Карето не струва 10 лева, щом не тропа - не го сменяй, това е моето мнение.
vgeorgiev
Фиат фанатик

2001 Fiat Brava
Reply with quote
Здравейте,

Да изтупам темата от прахта.
Скъсан е маншона на вътрешното каре на късата полуоска.
Намерих един ПДФ във форума, описващ как се сменя външно каре: http://storage.fiat-bg.org/Books/General_info/Remont_Predno_Okachvane.pdf
Някой може ли да ми обясни как да сменя маншона на вътрешното каре, защото ми писна от "майстори".

Става дума за Брава JTD105.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number
dabadaba
Фиат маниак

Reply with quote
Имаше клип как се подменя без да се разглобява карето, но за съжаление, не го намирам или не върви. Обръща се маншона, слага се подходяща фуния, намазана с масло, като диаметъра и е точно колкото карето от едната страна, а от другата колкото оста и се нанизва. Изглеждаше много лесно, а маншона се разтягаше невероятно.
Напиши в Гугъл:
смяна на маншон на рено
При теб може да тръгне...
iliyan
Фиат фанатик

2000 Fiat Marea
Reply with quote
Фиат няма нищо общо с Рено!
На ск. кутия имаш общо 3 пробки-една за наливане на маслото и две за източване.
първата е отпред и е най-високо,другите са отстрани,една под друга.Горната е за източване на около 0,5 л. масло/при ремонт като твоя/,а другата за пълно източване.
Ако нямаш канал,ще се наложи да полежиш под колата.
Вдигаш от лявата страна колата и развиваш горната пробка,пускаш крика и вдигаш от дясно,развиваш болтовете на скобата държаща маншона към ск. кутия.
Пускаш крика,развиваш гайката на карето,разхл. болтовете на гумата,вдигаш я на крика,сваляш гумата,откачаш шенкела от амортисьора/за повече ход/,буташ полуоската в ск.кутия а шенкела напред и настрани докато излезе карето,след това я вадиш от ск. кутия,сваляш трипода и след това скъсания маншон.
В маншона има лагер/семеринг,ако искаш го сменяш.Избива се с чук,а новия се набива с тръба и чук като предварително си отбележи мястото на стария.
Монтажа по обратен ред с доливане на масло.
Как се сменя външно каре на Фиат
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.