Реклама
Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения
Има ли някой наясно как работят френските бензиностанции?
Immortal
Модератор

Местожителство: Козлодуй/Кабиле
2006 Fiat Croma
Отговорете с цитат
Колеги, ако някой от вас е наясно какъв е принципа и как работят френските бензиностанции на самообслужване, нека помогне, моля!
Заредих на една такава - първо ми поиска катрта, сложих. Поиска ПИН - набрах. След това ми пише - може да заредите до 130 евро. Заредих до горе, събра 50 евро. Издаде ми бележка за 50 евро.
После си гледам сметката - регистрирало е покупка за 130 евро.
Няма и помен вече 3-ти ден от рестото, 80 евро.
Как се процедира в такъв случай?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
Airfan
Фиат идол

Местожителство: Пловдив
2014 Toyota Avensis
Отговорете с цитат
https://touron2wheels.wordpress.com/2013/08/04/good-to-know-when-using-self-service-gas-station-in-france/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
milen11
Фиат маниак

Местожителство: България Г.Оряховица
Отговорете с цитат
От собстве опит и много ядове знам.Спираш на колонката.Отиваш на касата и казваш на коя колонка (помпа) си и оставяш депозит карта или евро за пълен резервоар и ти активират колонката.Пълниш си горивото и се връщаш на касата където ти връщат от депозита или плащаш с картата сумата за която си заредил.Незнам в случаят какво е станало но явно си платил предварително максимума който може да се събере като горово в лек автомобил.Големи националисти (идиоти) са и се правят че не разбират друг език освен френски.На моето първо зареждане там ми обясни холандец от съседната колонка какво трябва дя направя.Кофти за изпълнението,но карай си спокойно почивката и им тегли една майна и от мен.Щом си потвърдил плащане за определена сума не вярвам да ти върнат ресто.Дано да не съм прав. PS.Сега прочетох линка в другият пост и искрено се надявам да ти възстановят рестото.
Последната промяна е направена от milen11 на Вто, 19 Юли 2016 23:54:47; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BO
Член на Сдружение Фиат Форум България
Член на Сдружение Фиат Форум България

Местожителство: София, кв. Овча Купел
Отговорете с цитат
Споко, ще ти ги върнат.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
k76
Кара Фиат

Местожителство: София 05 Сердика
Отговорете с цитат
И аз съм сигурен, че ще ти ги върнат, в Австрия е същото, до два работни дни са ми ги връщали. Не знам точно системата на връщане, но мисля, че не е автоматична, а трябва намесата на човек, а сега е отпускарски сезон. Интересното в случая, поне при мен е, че не получавам /захранване-възстановяване или нещо от сорта/, а изчезва цялата транзакция, като възстановяват цялата сума, след това си теглят, колкото трябва.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Има ли някой наясно как работят френските бензиностанции?
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения