Реклама
Напишете отговор
Въпрос за риболовен билет...!!!
Явор Митев
Гост

Отговорете с цитат
Привет на компанията,

имам питане - има ли някой представа как се вади риболовен билет. Какви са изискванията и колко струва. По принцип ще го вадя във Варна, но личната ми карта е в София, има ли значение това.
Прерових нета, но не намерих нищо, освен че трябва да се свържа с ловно-рибарска дружина в града, но на посочените телефони, БТК отговаря че са грешни и невалидни....

Моля да ми помогнете, защото жена ми ще учи за специализация няколко месеца,поради което реших да се отдам на риболов, та мисля да наобиколя де що язовири има около нас...

Благодаря предварително...
Immortal
Модератор

Местожителство: Козлодуй/Кабиле
2006 Fiat Croma
Отговорете с цитат
хммм,
Значи си бракониерствал на Паша дере ?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
Явор Митев
Гост

Отговорете с цитат
Immortal написа:
хммм,
Значи си бракониерствал на Паша дере ?

...брейййй, ти да ме видя с въдица в ръка...тя си висеше до палатката, ама не посмях да я хвърля, щото нямам билет.... Razz Razz Razz
soulkeeper
Почетен член

Местожителство: Стара Загора
1992 Fiat Tipo
Отговорете с цитат
Колега в момента се занимавам и аз със същото, това което трябва да направиш е да отидеш в ловно рибарското дружество - от там би трябвало да ти издадат билет. Това, което ми казаха , че ще ми трябва е снимка, лична карта и съответно някакви пари. М/у др. трябва да знаеш, че билета е за календарна година, а не от дата до дата, т.е ако си искараш сега на 31.12.2007. ти свършва, от ловното сигорно ще ти кажата да си изкараш цял билет , от което няма смисъл защото има и билети за половин година , който съответно са по евтини. Аз вчера ходих да питам в ловнорибарския магазин тук в Стара Загора и те ме препратиха към дружеството и днес мисля да ходя.
----------------------------
FIAT - TIPO 2.0i.е
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт ICQ Номер
mvmrik
Фиат фанатик

Местожителство: София - Люлин
Отговорете с цитат
Ето това е риболовен сайт - http://fishing-mania.com/
Не съм пробвал, но видях че от там може да се поръча билет онлайн - http://fishing-mania.com/bilet/
Като гледам цената за година е 25 лева.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
kiro_of_the_day
Фиат идол

Местожителство: Кюстендил
Отговорете с цитат
В цялата работа обаче е замесена и държавата в лицето на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури,
към Министерството на земеделието и продоволствието.
Ето тук : http://www.mzgar.government.bg/NacSlujbi/IARA/Iara.htm има
банковата сметка, по която се превеждат таксите за издаване и
подновяване на билетите за любителски риболов, а именно:
Получател: ИАРА - София
Банка: "Хеброс"
Клон: "Христо Ботев"
Сметка N : 3059055705
Банков код : 80075273
БИН : 7302010001

Но все пак трябва да отидеш и в местното дружество...
VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
VIVA Lada NIVA дето не е тръгнала-там не е минала...
VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
Нека Силата да бъде с Вас
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
Re: Въпрос за риболовен билет...!!!
msotiroff
Фиат фанатик

Местожителство: Пазарджик
Отговорете с цитат
Авео написа:
Привет на компанията,

имам питане - има ли някой представа как се вади риболовен билет. Какви са изискванията и колко струва. По принцип ще го вадя във Варна, но личната ми карта е в София, има ли значение това.
Прерових нета, но не намерих нищо, освен че трябва да се свържа с ловно-рибарска дружина в града, но на посочените телефони, БТК отговаря че са грешни и невалидни....

Моля да ми помогнете, защото жена ми ще учи за специализация няколко месеца,поради което реших да се отдам на риболов, та мисля да наобиколя де що язовири има около нас...

Благодаря предварително...

В повечето ловно - робарски магазини предлагат тази услуга Wink 25 лв. е билета + 5 до 10 лв. комисионна за магазина. Нужни са ти копие от лична карта и 2 снимки. Обикновено си получаваш билета до 2 дни след заявката и не се занимаваш с банкови сметки и др.подобни. Успех.
M-Benz E250 TD 150hp Combi
The best or nothing!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт ICQ Номер
ls1
Фиат идол

Местожителство: Варна
Отговорете с цитат
Не съм си вадил такъв билет, но ми хрумна какво бих аз направил. Пиша ти го защото е по-различно от досега предложеното. Бих отишъл в някой ловно-рибарски магазин и хуууубаво да поразпитам. Е те ако не знаят незнам кой. За Варна - около печатницата май има няколко такива...? Няма да се учудя ако и продават билети.

EDIT:

А, с колегата Сотиров явно сме обядвали еднаква манджа Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav
Кара Фиат

Местожителство: Варна Област
Отговорете с цитат
Аз също ще си изкарвам риболовен билет и тепърва разучавам нещата.Казаха ми, че някъде до полиграфията се намира дружеството, цената е 20 лв. (може и да е 25, не помня добре), срещу Полиграфията има и един магазин за ловно-рибарски принадлежности, утре или вдругиден ще ходя да питам там и ще пиша. Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stef
Фиат идол

Местожителство: пловдив
Отговорете с цитат
16-17 лв е за половин година както казаха колегите отваш в ловното даваш копие от личната карта + 2бр снимки плащаш таксата и след 5 дни беше аз като си вадих отиваш и си го взимаш

ПС за морето до колкото знам билет не ти трябва, билета е за реки и язовири, а има и доста платени язовири на които можеш да си правиш кефа без билет , защото на другите риба не остана вече
TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
UNO 1.0 FIRE
sclera_bg
Напреднал шофьор

Местожителство: София 04 Оборище
Отговорете с цитат
За година - 25 лева, половин година е 15 лева, деца до 12 години - безплатно. Самия билет е абсолютна чекия: листче, отпечатано на цветен лазерен принтер (двустранно), да се чуди човек как да го сгъне и къде да го държи.
В София се вади на бул. Хр. Ботев 29 - сградата на Агропромпроект - там сега е Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (май че на третия или на четвъртия етаж). За Варна - не мога да помогна, само отбелязвам, че тук е разпространена практиката в магазинчетата за рибарски принадлежности да събират документите на хората и (безплатно!) да изваждат билетите - виж дали и във Варна не е така.
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
AlBundy
Фиат фанатик

Местожителство: Chicago, IL
Отговорете с цитат
Истината е съвсем друга. Колегата Авео вече два три пъти бил казал на жената, че "ходи на риба". Тя обаче се усъмнила, че няма билет и му тропнала с чехъла. Та ако може да му извадите със задна дата Mr. Green
no pain no pain
Immortal
Модератор

Местожителство: Козлодуй/Кабиле
2006 Fiat Croma
Отговорете с цитат
Smile Smile Smile Щях да се хвана на това, ако не го знаех, че ходи на риба с жена си Smile
dimo4ko
Напреднал шофьор

Местожителство: Кърджали
Отговорете с цитат
Колега, аз изчаках да мине юни и си искарах билет за половин година - 15 лв., отидох директно в клона на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури в гр. Кърджали и за 3 - 4 мин ми го принтираха. Трябва да носиш лична карта и 2 снимки, от които май ти връщат само едната/или двете/. Няма нужда да си даваш парите на разните му магазинчета или дружества.

п.с. Даже вече ме провериха 2 пъти Wink
Истината е някъде там!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
Реклама

Въпрос за риболовен билет...!!!
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове