Реклама
Напишете отговор
Фиат Добло Панорама 1.3 Multijet - за и против!
doofiat
Почетен член

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Вчера се шматкахме цял ден по улиците на София и ми хареса едно светло синьо Добло Панорама.
Направи ми впечатление, че беше хем високо, хем широко, а като погледнах на сайта Добро Панорама Family с 6+1 места и още повече ми привлече вниманието. Така и така по-отложих покупката за пролетта-лятото, та реших да не се тръшкам за Шкода Румстър 1.9 TDI-PD (с повечко екстри+ESP), а да се поогледам и за друга марка.
Колебание имам и спрямо Шкода Октавия 1.9 TDI PD, но това е друга тема.

Та въпросното Doblo Panorama Family 1.3 M-jet ми се вижда и постно от към оборудване и се налага да се доплаща дори и за климатика. Странно защо АИ не са измислили цена и оборудване, което да включва повечко екстри.
Това Doblo стабилно ли е на пътя? При 130-140 км/ч с тези ръбове нямали да му е повечко съпротивлението и да се клатушка в завоите?

П.С. Въпреки непоносимостта си към Ауто Италия бих се жертвал май, ако си струва фиатката.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vital
Фиат идол

Отговорете с цитат
Колата е супер. Имаме няколко броя(не само с този двигател) и мога да кажа, че наистина е супер.
За оборудването АИ не може да направи друго, имам ценова листа директно от завода и мога да кажа, че надценката им е минимална.
140-150км/ч(може и още малко, но си е шумно) е напълно приемливо и от към тишина и от към поведение на пътя, което е изключително стабилно, особено в сравнение с френските алтернативи, от които също имахме някои. Между другото техн характеристики са 99% по каталог, за разлика от същите френски при 2.0дизел, който е по-тромав.
Това е накратко, ако има нещо, с което мога да бъда полезен казвай Smile
----------------------------
Айде стига сте се цитирали...
Vik
Кара велосипед

Местожителство: Стара Загора
2007 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
Незнам колегата за кои френски алтернативи говори, но с опита ми с Пежо Партнер разхода е даже малко по-нисък от книжката, говоря за 2.0 Хди, а и повярвай хич не е тромав. Мисля 4е и двата варианта са удачни като тип кола. Лично като купувахме Партнера избирахме между него и Доблото и Берглинго (което си е партнер). Има6е няколко забележки към доблото и няколко плюса в сравнение с алтернативата на Пежо. Първо електрониката на Добло не е на много високо ниво. Като правихме тест драйв при отнемане крака от газта отчитането показва6е разход 7-8 Shocked и въобще доста тромаво реагира на промяна на ускорение и т.н. И друг факт е че Доблото се сглобява в Турция. Незнам дали това е минус или плюс за теб, зависи от личното мнение на всеки. Иначе като вътрешно пространство Доблото има предимство Wink !!! Избора е твой Wink
П.С Относно скоростите ...Партнера е способен над 170 (с този двигател) но става 6умен както и вси4ки коли от този клас Wink . И при страничен вятър, при висока скорост колата занася наляво надясно. Все пак си мисля 4е този клас коли не са направени за шофиране с високи скорости.
А в скоро време се чака и Нов Модел Партнер така че винаги може да изчака6 Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
VFTI
Фиат маниак

Местожителство: София....и рядко на село..
Отговорете с цитат
Моето мнения мисля, че ще е ясно Mr. Green Mr. Green

За екстрите си прав, но ако си решил слагай повече и се кефи Razz Тази кола с повечко екстри е голямо удоволствие...

При 140-50 км/ч колата се държи изключително добре никакви затруднения не изпитва... Също така нивото на шума при скорост до 120-30 км/ч е нищожно...Още първите модели на добло са 3 камерна гума на вратите или нещо такова Mr. Green Незнам, но вътре е супер тихо и приятно...

1.3 мултиджет... Какво да ти кажа добро двигателче и доста пъргаво...75коня..Разхода му е отличен..Характерна черта обаче
е голямата турбо дупка, но с 1-2 месеца опит ще свикнеш и ще се научиш да въртиш гуми дори и на 2ра предавка Mr. Green
Турбото надува много добре и без да се замисли си утря 140 км/ч. За макс скорост не мога да ти кажа...

Друго характерно е че иска Само 2.8 литра масълце за двигателя Razz

И все пак аз като човек, който предпочита нещо по динамично те съветвам ако имаш парички си вземи по големия батко дизел Very Happy

Иначе какво да кажа..ДОБЛО--> Правилния избор! Mr. Green Razz

Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
Добло 02' 1.9 D- ех
Добло 06' 1.3 Mjet -ех
Replay
Фиат фанатик

Местожителство: София Област
2001 Alfa-Romeo 147
Отговорете с цитат
Немога да съдя за конкуренцията в този клас, но според мен Добло е един добър избор, това не е като да купуваш стара кола и да се притесняваш от приказките на хората, важно е на теб кое ти допада, знам че момента с покупка на кола е някакси напрегнат иска ти се да се сдобиеш колкото се може по -бързо с новото возило Smile(позната история), аз лично бих изчакал още малко, в началото на 2008 доколкото знам се очаква започване на продажбата за Европа на новото Фиорино, според мен то също би се оказало добра алтернатива.
Все пак каквото ти е на сърце, избирай смело и след като я земеш не му мисли много.
Успех!
charlie
Фиат фанатик

Местожителство: Кюстендил
Отговорете с цитат
добре де, защо не си купиш Мултипла - това е супер автомобил за семейство и със сигурност е по-комфортен от която и да е баничарка. Не случайно в Топ Гиър е избирана няколко години за най-добра кола в класа си... иначе и Фиориното изглежда добре по първите снимки.
"Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
(Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dannybo
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
В Мултиплата може и да се возят шест човека(отпред до водача на средната седалка трябва да е дребен пътника, иначе се бутат с лакти), но карго пространството не е впечатляващо и за хора с повече багаж е по-удачен вариант някое комби или баничарка. Колегата Doofiat мисля беше споменал, че иска голямо товарно отделение.
преди - TIPO
сега - VOLVO XC60
charlie
Фиат фанатик

Местожителство: Кюстендил
Отговорете с цитат
силата на Мултиплата е в гъвкавото вътрешно пространство, а и пак да повторя - комфорт!
но най-добре колегата да си ги поразгледа и да си реши. абе аз да си призная просто съм влюбен в тази кола

http://www.fiat.co.uk/showroom/?id=4790#showroom/multipla/explore
"Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
(Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dannybo
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
И на мен много ми харесва, но старият модел с кръглите фарчета. Новата отвън е вече много традиционна.
преди - TIPO
сега - VOLVO XC60
Obscurant
Бута детска количка

Местожителство: София 12 Илинден
Отговорете с цитат
Здравейте форумци,
от утре и аз ще стана пълноценен член на фашия форум. Досега бях с братушките от Алфа Wink Утре най-накрая ще си взема баничарката от магазина. Мога да ви кажа защо се спрях на Добло. Трябваше ми мултифункционален автомобил, сравнително евтин, да товари много ... палета 200-700 кг. и в свободното време да вози мен, семейстовото и приятелите ми със солидна доза удобство и комфорт като в лек автомобил, а не да се чустваме като в товарен фургон. Голямо избиране падна... Първо естествено французойките... Хубави са, с може би добри двигатели (въпреки че, вътрешен човек от София Франс Ауто ми твърди обратното), и имат доста екстри (ако си поръчаш). Но, основната причина да си купя такъв тип кола е - товарните възможности... Тука обаче ударихме на камък. Пежото, Ситроена и Реното имат окачване на лек автомобил. Максималното тегло което могат да понесат без последствия е около 500 кг. Много често им се чупят някакви лагери и ако не ги смениш на време рискуваш да правиш цялата задница, поне така ми обясниха патили и пак въпросният вътрешен човек. Цените не са лоши. По-добри са от немските, но пак не са от най-атрактивните. Автомобилите в най-наточеното серийно изпълнение, с АБС, Еърбег, ел. стъкла и централно започват от около 27000 с ДДС. Сложи им климатик и цвят металик - около 2000 лв. и цената вече отива към 30-те.
От немските се спрях на Форд Турнео Конект. Другите немци заради цените въобще няма да ги обсъждам Neutral . Форд-а имаше много по-голямо преимущество от към товарене. Задното му окачване е с листови ресори което му позволява да се натовари с 650 кг. за късата, до 900 кг. за дългата база. Последната може без проблем да отнесе и 2 евро палета при сгънати задни седалки, заради удължения багажен отсек. Дългата база се оказа едно добро муленце, но пък цената ме накра да се откажа и от този вариант. Цените на Форд-а започват от 30000 лв. за късата база до 34000 за дългата. Пак естествено без климатик и металик на стойност 2000 лв. Идва ред на Добло-то. Между другото бях се отчаял и незнаех дали да си купувам нова кола или да си взема някой таралясник на 10-ина години. Съвсем случайно забелязах новото Добло. Честно казано този модел досега не ми е правил впечатление. Заслуга за това има дизайнера, който е измислил грозноватата муцуна на първото Добло. Но като видях фейслифт-а, направо се влюбих. Грозното патенце се е превърнало в красив лебед. Веднага отскочих до Ауто Италия и ми казаха, че имат някаква промоция до края на годината за Добло Комбинато. Оказа се че Доблото притежава всичките ми нужни неща: чудесен икономичен двигател 1,3 mjet, товароносимост 800-900 кг., заради листовите ресори, красив... много красив външен вид, много екстри - АБС, Еърбег, климатик, фарове за мъгла, ел. стъкла, централно заключване, цвят металик, ДДС без да му се слагат допълнителни седалки и една от най-важните за мен екстри - борд (трип) компютър, който не се предлагаше дори като допълнителна екстра за по-горните автомобили. ВНИМАНИЕ! Всичко това на цена 25400 лв. с ДДС Shocked Shocked Shocked А сега кажете... какво да си купя. Разбира се на колегата може да не му трябва да товари много, но аз мисля че и без това си предимство автомобила е чудесен и си заслужава всяка една стотинка. Още повече автомобила не е масов, което определено ще привлича погледи, а и няма да се редиш на безумни опашки по фирмените сервизи (предполагам). Колкото до скортостта... мисля че 140 км/ч по нашите пътища и магистрали си е доста екстремно преживяване. Аз не бих карал с повече дори и със спортен автомобил, изключая някои отсечки, на които и без това дебнат за джигити гладни полицаи. Като взема Доблото и навъртя по коледа 1000-2000 км. в студове и снегове ще разказвам първите си впечатления.
FIAT Doblo 1,3 mjet 16v '2007
Alfa Romeo 164 Super 2,5 TD '94
Obscurant
Бута детска количка

Местожителство: София 12 Илинден
Отговорете с цитат
А да, забравих, Шкода Румстър... наистина ли повече ти харесва от Фиат-а? Rolling Eyes Според мен няма по-недодялан автомобил излязъл 06-07 година. Погледни го отстрани... по-грозно и тъпо нещо не бях виждал от много години. Защо са решили да направят предните прозорци по-малки от задните и то-толкова недодялано, е необясним факт за мене. don't know Поне да бяха следвали някаква линия Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Сигурно са сметнали че на шофьора не му трябва голямо полезрение. Neutral
А... пак щях да забравя... На Доблото всичките задни стъкла се отварят, за разлика от другите баничарки... Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 yes Доста хитра екстра, не мислиш ли Wink
FIAT Doblo 1,3 mjet 16v '2007
Alfa Romeo 164 Super 2,5 TD '94
zgabrovski
Форум администратор

Местожителство: София 24 Банкя
Отговорете с цитат
И аз имам такова животинче (от 3 месеца) което е товарно. Купих го за под 5000 лева (катоприспаднах ДДС-то), естествено - втора употреба от Горубляне. Благодарение на ресьорите си го товаря съвсем редовно с 800 кила стигал съм и до тон. Въпреки че е чисто товарен вариант си е доста комфортно от към салон. Моето с 1,9 чист дизел, като съм го карал със 140 по магистралата без проблем. Като го карам имам чувството че се возя в джипка... толкова е височко...
И аз съм се замислял за едно такова пътническо. Децата обожават да ги возя с товарното, за мен би било перфектен семеен автомобил.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
Fiat Linea 1.3 Multijet'08
Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
http://forum.fiat-bg.org
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
doofiat
Почетен член

Отговорете с цитат
Бреййййй Ауто Италия ме учудиха много.
Пратих запитване за 1,3 M-jet Добло Панорама Фемили вчера към 16,30 ч и са ми пратили имейл в 17,46 ч.
Евала, нещо са си подобрили обслужването.

Офертата, която ми изпратиха почти напълно удовлетворява моите изисквания и май се прилижих доста до Добло-то.
BULLDOG
Фиат маниак

Местожителство: Пловсив 04 Северен Ог Остромила
1998 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
И докъде стигаме?ДОБЛО ЕВТИНА АЛТЕРНАТИВА на Форд Торнео Кънетк.Единствено за разхода на нафта можем да поспорим.При форд е около 7 до над 10 на 100 при скорост 170-180км/ч
ПРОДАВАМ: Peugeot 206 1,9D 3300лева LANCIA LYBRA 2.4jtd 4300.лева тел.0888/886886
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
Милен
Кара Фиат

2008 Fiat Grande Punto
Отговорете с цитат
В офиса имаме Добло Панорама с 1.9 120 к.с. двигател. Колата наистина е комфортна (за баничарка), двигателят е достатъчно мощен и пъргав до към 120-140 км/ч, но и малко лаком - в софийските задръствания разходът е 9-10. Според мен е много. На извънградско не знам дали скоро е засичан - колега ще го кара по празниците нагоре-надолу и ще го помоля да го погледне. Освен това при скорости над 140 не мисля, че има нужната пъргавина и демараж за кола с такъв двигател. Обяснявам си го (както и липсата на серийни хубавини като климатика, радиото и т.н.) с концепцията на този автомобил - замислен за товарен (с произтичащите настройки на трансмисии, окачване и т.н.), преобразен като семеен. Иначе като позиция на водача, видимост, стабилност и лекота на управлението нямам забележки, с изключение на това, че в огледалото, което е вътре, виждаш подглавника на средната задна седалка. За сметка на това страничните огледала са идеални.
APRILIA Mille R '01
Реклама

Фиат Добло Панорама 1.3 Multijet - за и против!
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор