Реклама
Напишете отговор
Stilo проблем: Колата гасне когато загрее, моля за помощ.
Zlobcho
Бута детска количка

Местожителство: Кюстендил
Отговорете с цитат
Привет,

Преди една седмица си купих Fiat Stilo 3 врати, 1.9JTD мотор, доста запазено, при покупката нямаше проблеми, не даваше грешки, работеше отлично, преди да го купя го огледах за удари и всичко, за което се сетих и знаех. Но преди 3 дни колата започна да прави проблеми, когато двигателя загрее, компютъра изревава със съобщение "Loose connection" и угасва, съшевременно светва лампичката за дюзите/помпата (ако не бъркам е за тях), позастине ли двигателя пали и отново спира работа. Проверих тоците, всички датчици са закрепени добре, единственото което съм правил е да сипя добавка за маслото (има няма 200мл.) и нищо друго не съм пипал по колата. Записал съм и час за сряда на диагностика, но не мога да спя от притеснение, да не е нещо по-сериозно. Отворен съм за всякакви предположение, знам че тук във форума има много хора, който разбират (BO например). Благодаря за помоща Колеги!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Re: Stilo проблем: Колата гасне когато загрее, моля за помощ
BO
Член на Сдружение Фиат Форум България

Местожителство: София, кв. Овча Купел
Отговорете с цитат
Zlobcho написа:
Привет,

Преди една седмица си купих Fiat Stilo 3 врати, 1.9JTD мотор, доста запазено, при покупката нямаше проблеми, не даваше грешки, работеше отлично, преди да го купя го огледах за удари и всичко, за което се сетих и знаех. Но преди 3 дни колата започна да прави проблеми, когато двигателя загрее, компютъра изревава със съобщение "Loose connection" и угасва, съшевременно светва лампичката за дюзите/помпата (ако не бъркам е за тях), позастине ли двигателя пали и отново спира работа. Проверих тоците, всички датчици са закрепени добре, единственото което съм правил е да сипя добавка за маслото (има няма 200мл.) и нищо друго не съм пипал по колата. Записал съм и час за сряда на диагностика, но не мога да спя от притеснение, да не е нещо по-сериозно. Отворен съм за всякакви предположение, знам че тук във форума има много хора, който разбират (BO например). Благодаря за помоща Колеги!

На какъв принцип гасне?
Примерно си караш нормално и изведнъж угасва, или пък като я натиснеш много да ускорява и на 3000 оборота да речем гасне. Ако гасне с нормално каране след колко време може да запали колата и евентуално колко време може да продължи да караш преди пак да изгасне.

п.п. И по възможност недей да наливаш масло в нафтата. Не слушай разни майстори, които те карат да правиш това.
----------------------------
30 6D 1
1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
Х... Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; Брава; Тема; Типо; Панда
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Zlobcho
Бута детска количка

Отговорете с цитат
Благодаря ти за бързият отговор. Smile

Колата гасне при нормално каране, 2000 оборота, пробвал съм да я държа и в 3500 оборота но няма промяна, винаги гасне. След като веднъж стигне до нормалната си работна температура (според датчика) колата спира да работи, чакам около 10 минути (при вдигнат преден капак и свалени капаци на двигателя за да се охлажда) пали и продължава все едно нищо не се е случило, това трае отново до момента в който стигне нормалната си работна температура и пак гасне, може да са 2 минути, може да са 10 минути..., зависи как се кара, но не е издържала повече от 10 минути. Тествал съм я на един и същи участък при едно и също положение, сутрин я паля, по един и същи маршрут и колата загрява и спира на едно и също място (+- 20 метра).

Аз съм заподозрял няколко чарка, ето и списъка:

Crank/RPM Sensor-а - Предполагам, понеже се получава при топъл двигател на определена температура, явно датчика се загрява много и спира работа, когато се охлади всичко се нормализира до следващото загряване. Щях да предположа, че и ремъка се е разтегнал малко и е разместил леко "центровката", но тогава колата нямаше да работи безпроблемно когато е под проблемната температура. За сега това ми е заподозрян #1.

Mass airflow senso (MAF) - Ако работи неправилно, то би довело до неточно количество гориво, но отново би правило проблем през целият период на работа на двигателя, а не при достигане на определена температура. А и нямаше да ми светва лампичката за Дюзите/Помпата.
В понеделник ще видя какво ще направя, ако не ще чакам до сряда сутринта да и мине диагностиката.

Благодаря за всички, който ще изкажат мнението си по проблема ми. Smile
BO

Местожителство: София, кв. Овча Купел
Отговорете с цитат
Zlobcho написа:
...
Аз съм заподозрял няколко чарка, ето и списъка:

Crank/RPM Sensor-а..........#1.

Mass airflow senso (MAF) - Не е от него.
....
----------------------------
30 6D 1
1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
Х... Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; Брава; Тема; Типо; Панда
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Re: Stilo проблем: Колата гасне когато загрее, моля за помощ
Stefan Hadjov
Фиат идол

Местожителство: София 17 Витоша
Отговорете с цитат
Zlobcho написа:
Привет,

Koлега,не е необходимо да чакаш сряда и да ходиш на диагностика да си даваш парите.Направо си купуваш един RPM-sensor,заменяш го и проблема ти е решен.Както ти отговори и друг колега.Това е доста често срещан дефект не само при Фиат.
Zlobcho
Бута детска количка

Отговорете с цитат
Привет,

Благодаря и на двама ви. Днес купих такъв датчик (115лв.), смених го и колата литна. Razz
Stefan Hadjov
Фиат идол

Местожителство: София 17 Витоша
Отговорете с цитат
Zlobcho написа:
Привет,

Благодаря и на двама ви. Днес купих такъв датчик (115лв.), смених го и колата литна. Razz

Поздрави за успешното решение на проблема.Направи ми впечатление че си го купил доста скъпичко.Дано да е добър поне.
Реклама

Stilo проблем: Колата гасне когато загрее, моля за помощ.
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор