Реклама
Напишете отговор
Bravo 1.9 JTD
AthlonXP
Фиат фанатик

Местожителство: София 13 Обеля-2
Отговорете с цитат
Ето такава тоалетна имам ! ето го проблема с него !
Върви като змей, харчеше малко !
Сега като махнах горе капака и видях, че всичко е обляно с нафта, връщащите маркучи нафтата са здрави !! Проверено 100 % сутрин колата в студовете като я паля, изпушва сурова нафта много жестоко и мени уборото, чат пат 1диния цилиндар изчезва, маслто не го пипа(сигментите са здрави ! ) и няма грам душа докато невдигне температура !
Питам тия дюзи някой прави ли ги, и каде да я закарам гарантирано да я оправят !
Много я обичам, ама тоя проблем ме мъчи вече 2 месеца и става все по нетарпимо Crying or Very sad
Благодаря Ви!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Акаунт
crush
Фиат фанатик

Местожителство: София 11 Красна Поляна
2004 Ford Fusion
Отговорете с цитат
До вчера работеше, а днес не? Как по-точно се случи?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
AthlonXP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
crush написа:
До вчера работеше, а днес не? Как по-точно се случи?

Тя работеяе 2 месеца така тежко, ама от днес стана непоносимо просто, смарди 4ак вътре в купето на нафта Sad ина4е си загрява и заработва 4исто, върви си както трябва, ама продължава да извира дюзата, изти4а пове4е от колкото хар4и Shocked
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Акаунт
Airfan
Член на Сдружение Фиат Форум България

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
Да си слагал нафта за локомотиви или изобщо нафта, която не е от бензиностанция?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
ogi28b

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Добре де, къде е обляно в нафта? Около филтъра? Около 1 от инжекторите? Около помпата? И при всички тези проблеми контролната лампа за проблеми с двигателя никога ли не ти свети? При контакт свети ли, и после да изгасне ?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AthlonXP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
Свети лампата за дюзите после си гасне, да сипвал съм нафта която не е от бензиностанция и то много пъти, от филтара нетече, от помпата също, само от 1 от дюзите (на 3ти цилиндар) и наводнява навсякаде.
vsd
Фиат фанатик

Местожителство: София на село
1999 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
Колега една снимка можеш ли да й направиш.
----------------------------
FIAT Bravo JTD GT '99
i4kin
Фиат фанатик

Местожителство: Варна-Габрово
2000 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
Аз като взех мойто Браво,първото нещо което ми казаха е следното:ТАЗИ КОЛА ТРЯБВА ДА Я КАРАШ САМО С КАЧЕСТВЕНА НАФТА....!!!! Exclamation Exclamation ...Като нямаш пари,ще се варви пеш!! Exclamation
Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...
Airfan

Отговорете с цитат
AthlonXP написа:
Свети лампата за дюзите после си гасне, да сипвал съм нафта която не е от бензиностанция и то много пъти, от филтара нетече, от помпата също, само от 1 от дюзите (на 3ти цилиндар) и наводнява навсякаде.

Да разбирам ли, че си слагал т.нар. локомотивна нафта?
Нека ти обясня и на теб, въпреки че е късно. Твоят автомобил е проектиран да работи с нафта с доста ниско съдържание на сяра. Ако си карал с нафта, която има по-високо съдържание на сяра, например т.нар. локомотивна, то тя има поне 5 пъти повече сяра. Така, какво запушва дюзите - сярата. Защо локомотивите нямат проблеми - защото техните дюзи са значително по-големи от твоите и моите. Изводът какъв е - не се кара с друга нафта, защото последствията са запушени дюзи. Незнам дали при теб е това проблемът, но все пак реших да ти ги кажа тези неща. Имаше и друга тема, в която по-подробно обяснявах, но сега нямам време да я изровя, че съм на работа.

Успех и пиши като откриеш проблема.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
vsd
Фиат фанатик

Местожителство: София на село
1999 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
Ако проблема е запушена дюза, защо се оправя като загрее колата. То и теча как се оправя сам като загрее Neutral
FIAT Bravo JTD GT '99
AthlonXP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
днес ще ви покажа клипче, сега ще я паля студена да видите за какво ви гогоря
AthlonXP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
i4kin написа:
Аз като взех мойто Браво,първото нещо което ми казаха е следното:ТАЗИ КОЛА ТРЯБВА ДА Я КАРАШ САМО С КАЧЕСТВЕНА НАФТА....!!!! Exclamation Exclamation ...Като нямаш пари,ще се варви пеш!! Exclamation

Пич, парите не са проблем, не съм марляч и колата си ходи в отуризирани сервизи на фиат за всяка манипулация ! Карам я 1 година кошницата като я купих, я взех на доверие прехвърлихме я и после се качих в нея ( нямаше такава развалина !! ) цялтата предница е сменена ! дискове накладки спиачни маркучи, маркуча от интеркулера кум главата масла филтри се сменят на 8 хиляди ! проблема не е запушена дюза а по скоро пикаеща, ама теча идва горе от тея зелените чашки на които се свръзват маркучетата за връщащата нафта !
Понеже ми казаха дюза 2ра ръка е 200 лв, нова не ми се иска да питам, а ми се иска да знам дали ги рециклират някаде !
Airfan

Отговорете с цитат
AthlonXP написа:
i4kin написа:

Пич, парите не са проблем, не съм марляч и колата си ходи в отуризирани сервизи на фиат за всяка манипулация ! Карам я 1 година кошницата като я купих, я взех на доверие прехвърлихме я и после се качих в нея ( нямаше такава развалина !! ) цялтата предница е сменена ! дискове накладки спиачни маркучи, маркуча от интеркулера кум главата масла филтри се сменят на 8 хиляди ! проблема не е запушена дюза а по скоро пикаеща, ама теча идва горе от тея зелените чашки на които се свръзват маркучетата за връщащата нафта !
Понеже ми казаха дюза 2ра ръка е 200 лв, нова не ми се иска да питам, а ми се иска да знам дали ги рециклират някаде !

Пикаещата дюза не е ли пак полузапушена дюза?
AthlonXP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
Airfan написа:
AthlonXP написа:
i4kin написа:

Пикаещата дюза не е ли пак полузапушена дюза?

Не, извинявам се, че не съм качил клип имах много задължения днес, пикаещата дюза е дюза която неправи нафтата на мъгла като впръсква а я пуска като от чешмата Wink и затова като загрее мотора се оправя, метала се разширява !
crush
Фиат фанатик

Местожителство: София 11 Красна Поляна
2004 Ford Fusion
Отговорете с цитат
А защо да трябва да сменяш дюза, след като колега от форума беше споделил, че се сменят разпръсквачите? Поправете ме ако греша, казвам го по спомени. Говереше се нещо за разпръсквачи делфи...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
Реклама

Bravo 1.9 JTD
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор