Реклама
Напишете отговор
диагностика на ЕКУ IAW49 на Мареа 99 година - Инфо от Извора
Ewing
Фиат фанатик

Местожителство: София, Света Троица
Отговорете с цитат
здравейте колеги. аз пак за помощ нали се досещате Smile
няма да дообеснявам проблемите с газовия инжекцион и трупането на грешки...съответно прецаканата самоадаптация. а не ми се дават и всеки месец по 36 камъка за ресет на горепосочените. реших да взема нещата в свои ръце. от скоро съм собственик на това кабелче от снимка 1. както се досещате това е преходник от нормалния 3 пинов куплунг за диагностика към ОБД2. оказа се че ОБДто позлва същите К и Л линии за диагностика. да обаче в сервиза за газта имат такова чудо за четене на грешки по ОБД2 но не ми разпознава ЕКУто. онзи майстор се оправда че му било старо уредчето и не поддържало всички протоколи. та молбата ми е ако някой има такова уредче което да поддържа повече протоколчета да проверя дали ще ми прочете и съответно да ми занули грешките. (има такива уредчета по интернет и не са кой знае колко скъпши. снимка 2) да си взема едно и да си реша проблема. другиа вариянт е да поръчам ето този интерфейс...снимка 3. и да си вържа нещата по УСБ. това чудо на снимка 3 пише че поддържа всички протоколи:
SAE J1850 PWM (41.6 kbaud)
SAE J1850 VPW (10.4 kbaud)
ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 kbaud)
ISO 14230-4 KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)
ISO 14230-4 KWP (fast init, 10.4 kbaud)
ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 500 kbaud)
ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 500 kbaud)
ISO 15765-4 CAN (11 bit ID, 250 kbaud)
ISO 15765-4 CAN (29 bit ID, 250 kbaud)
ISO 15765-4 CAN (29/11bit ID, arbitrary baudrate)
SAE J1939
знам че някое ИСО ми трябва на мен ама иди разбери кое Smile
някъде поинтернет четах че комбинацията снимка 1 + снимка 3 раобтела но не ми се рискува че се охарчих достатъчно.
та въпросчето мие такова, дали ако ги навържа този прегодник които имам и този интерфейс на снимка 3 и някоя програма за диагностика че станат нещата или да не си давам парите само. за това ми се иска някой който има ОБД четец като на снимка 2 (или подобен) да пробвам само с преходника дали става за да знам има ли смисал да купувам това на снимка 2 или това на снимка 3 и отделно да търся софтуер за лаптопа.
какот се досещате всеки коментар по темата е добре дошъл. благодаря за което много Smile

п.с.
гледах че в ибей има и интерфейси за ВИЗА 1.83, или поне така са написали, заедно с всичките необходими кабеляци но е около 100$ пък и трябва да търся лаптоп с 2КОМ порта. не съм сигурен но мисля че може и по УСБ да се пусне но нямам с какво да тествам Smile а не ми се дават 100$ само за теста Smile
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg Размер: 13.97 KB Видяно: 4962 пъти Описание:
2.jpg
2.jpg Размер: 88.07 KB Видяно: 4962 пъти Описание:
3.jpg
3.jpg Размер: 27.11 KB Видяно: 4962 пъти Описание:

Последната промяна е направена от Ewing на Пет, 11 Сеп 2009 22:08:55; мнението е било променяно общо 2 пъти
----------------------------
Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
"Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
ето това е комбинацията която пишат в нета че работела. с някаква безплатна програмка УНИДИАГ мисля но не мога да се сетя за сайто кой беше да сложа направо линк.

update:
сега погледнах че този синия кабел го водят KKL VAG OBD2. но по спомени на този сайт който четах бяха тествали на фиат (от който сзех и снимката) и работело...как...никои не знае Smile
Прикачени файлове:
homepage.jpg
homepage.jpg Размер: 18.26 KB Видяно: 4956 пъти Описание:

182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
"Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
ето и един от линковете Smile

http://www.stzcarfans.com/forum/viewtopic.php?t=2443
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
u_bo
Фиат идол

Местожителство: Пловдив
2001 Fiat Multipla
Отговорете с цитат
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072&highlight=unidiag
Пътя към ада е постлан с добри намерения.
Търся всякакви изгорели инжектори
Купувам датчик за парктроник Мултипла
Продавам хладилник за МУЛТИПЛА
MULTIPLA (186) 1.6 16V Bipower (186AXC1A) 1596 182B6.000
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
а де, може да ми натриете сол...не сам я видял даже Smile
признавам си без бой Smile
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
такааа да подновя пак малко темата, благодарение на колегите ogi28b и emzo, си подкарах успешно диагностиката на колата. комбинацията работи и не е сложно никак за изпълнение. сега обаче възникнаха няколко въпросчета.

1. появяват се две грешки които на други диагностики ги е нямало. първата е нещо за датчика на Хол за коляновия вал, да ама колата си пали на 6 само като е студена (току що е запалена и когато лека полека сами падат оборотите в процеса на загряване) и около 1000 оборота почва да работи като на 3 цилиндъра но след 1-2 изфорсирвания всичко си идва на място. някой ако знае да каже каква е тая верига "А", а пък за втората грешка изобщо си нямам на идея каква е и как се коригира. интересното е че след като дадах "CLEAR DTC" и повече не се появиха докато течеше експеримента.

2. от къде мога да направя ресет на самоадаптацията. на снимка 3 видях бутон RESTART ECU но като не знам какво прави не съм го пробвал. както и другите бутони около него.

иначе като изтрих грешките и колата се усеща че работи доста по добре от преди.

и така помагайте колеги, ако пък някой намери ръководство за тази програма ще съм много благодарен ако го сподели Smile . примерно да разбера какво конкретно правят тези два бутона READ DCT by Status и READ Status of DCT.и тези в подлисника MISK AND DEBUG.
мерси много предварително Smile
и благодарности още веднъж на ogi28b и emzo
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg Размер: 114.79 KB Видяно: 4809 пъти Описание:
2.JPG
2.JPG Размер: 107.48 KB Видяно: 4809 пъти Описание:
3.JPG
3.JPG Размер: 152.24 KB Видяно: 4809 пъти Описание:

182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
кола
kluchar
Фиат идол

Местожителство: София Бул"ПРАГА"№1
Предупреждения: 2
1999 Daihatsu Terios
Отговорете с цитат
ела да ти дам една ВИЗА и си готов
Пунто http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/fiat.htm

EPER ФИАТ http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?KEY=STARTUP
програма за ФИАТна РУСКИ http://autogroom.ru/fiat/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
да ама моя адаптер е на УСБ визата нали иска 2 ком порта а аз нямам нито един Smile
ще я мъча и нея да я подкарам през УСБ но това в близкото бъдеще Smile
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
emzo
Модератор

Местожителство: Стара Загора
2003 Fiat Stilo
Отговорете с цитат
P0335 - Speed/Reference -mark sensor
Сваляш въпросния датчик и му замерваш съпротивлението.
При 20градуса - от 1 до 1,4 kOhm

Описанието на Унидиаг-а не го чети дословно Smile Според мен ще го сменяш тоз датчик.

P0170 - Mixture adaptation.
Тука сигурно има намеса LPG-то. Иди да ти проверят ламбда-та.Ама да я проверят Smile
Продавам ..... нищo не продавам :D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
ми и аз така мисля че да неме остави насред път някъде Smile
а emzo за ЕКУ РЕСТАРТ ще подскажеш ли нещо. от там ли се ресетва самоадаптацията или като съм затрил тази грешка Р0170 и то я е ресетнало.

иначе ламбдата работи тестжах я. като пусна на газ и почва да дажа 0.15-0.91 в тоя интержал някъде. и е равномерно. съдя че работи. просто е оплескана самоадаптацията.
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
u_bo
Фиат идол

2001 Fiat Multipla
Отговорете с цитат
Ewing написа:
ми и аз така мисля че да неме остави насред път някъде Smile
а emzo за ЕКУ РЕСТАРТ ще подскажеш ли нещо. от там ли се ресетва самоадаптацията или като съм затрил тази грешка Р0170 и то я е ресетнало.

иначе ламбдата работи тестжах я. като пусна на газ и почва да дажа 0.15-0.91 в тоя интержал някъде. и е равномерно. съдя че работи. просто е оплескана самоадаптацията.

тука малко се откланяме от темата, но това което трябва да провериш ти са стойностите наламбдата на газ и съответните на бензин,
става като просто ги наблюдаваш на газ, превключиш на бензин - пак гледаш , превключиш пак на газ и сравниш
- важно - прави се на загрял ДВГ - над 70 гр. поне
- следиш за аномалии и резки промени непотдаващи се накорекция

ако са налице--> проблема е ясен - зато ва и ти дава проблем самоадаптация - не може да коригира сместа Smile
кола
kluchar
Фиат идол

Местожителство: София Бул"ПРАГА"№1
Предупреждения: 2
1999 Daihatsu Terios
Отговорете с цитат
Нали си само по К линия и тогава ти трябва само 1 КОМ порт на ДОС да работи РС може и с лаптоп
А както прави колата
на бензин не работи като си карал на газ
това ли е
а като махнеш + за поне 15 минути оправя ли се после на бензин
провери си ланда емулатора за газта
Пунто http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/fiat.htm

EPER ФИАТ http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?KEY=STARTUP
програма за ФИАТна РУСКИ http://autogroom.ru/fiat/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
Re: кола
u_bo
Фиат идол

2001 Fiat Multipla
Отговорете с цитат
kluchar написа:
...
а като махнеш + за поне 15 минути оправя ли се после на бензин
провери си ланда емулатора за газта

1. за 1.6 след 1998 - имам сведение че това с 15 мин. и акумулатор- НЕ действа
2. колегата е с ГИ - не би трябвало да има емулатро / макар че в днешно време --- знай ли някой Smile

колега emzo - и аз съм чел една сервизна информация за 1.6 16 до 1998 - да там пише за над 30 минути, НО за след 1998 еку е друго и това не помага , Smile все пак не съм дизелджия и съм с ГИ
Последната промяна е направена от u_bo на Съб, 05 Сеп 2009 21:07:10; мнението е било променяно общо 3 пъти
emzo
Модератор

Местожителство: Стара Загора
2003 Fiat Stilo
Отговорете с цитат
Според сервизна информация - над 30 мин.
После като закачиш акумулатора - палиш 5 мин я оставяш да работи на празен ход без да пипаш нищо.След 5 мин гасиш. После си я караш нормално.

Според колегата iv_laz във Виса я има тази опция и той си е ресетвал ЕКУто.

ЕКУ ресет опцията в Унидиаг трябва да прави същото.При мен това не е активно.
Продавам ..... нищo не продавам :D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ewing
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
u_bo е прав. НЕ действа при мене Smile пробвано е. пробвахме в сервира и с емулатор и без и какво ли не и ефекта е един и същ. аз бях писал в друга теам. даже и qniZ удари едно рамо и пак същото. но ще кажа пак с 2 думи. като се ресетне самоадаптацията и колата работи перфектно и на газ и на бензин. но колкото повече я карам на газ и почва на бензин да не се форсира добре (и 1-2 други аномалии но са малки). при изфорсиране на място почват да играят оборотите (при връщането на стрелката надолу) и т.н. след ресет пак се оправя. и така. нови и нови настройки на газ и нищо.
u_bo: при мен адаптацията е мнго острана. като е ресетнат ЕКУто и се самоадаптира но един пат газта като прецака самоадаптацията и не иска да се върне в предишното си състояние. това ще рече, че след като съм я карал 3-4 седмици на газ и самоадаптацията се е оправила за работа на газ и ламбдата като карам на газ си дава иделани стойности, но през това време е оплеската настойките на бензин и като включа на бензин и времената на дюзите са се увеличили и ламбдата почва да дава много богата смес и колкото и да карам не иска да се самоадаптира както преди. и за това търся нячин да си ресетвам сам тази пущина. но ме е страх с това на унидиага да не го резетне "за последно" Smile иначе emzo при мен е активно.
182A4.000 IAW49F
LPG - Lovato EasyFast
Реклама

диагностика на ЕКУ IAW49 на Мареа 99 година - Инфо от Извора
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор