Реклама
Напишете отговор
Фиат Гранде Пунто - дали ?!
DiStefano
Фиат маниак

Местожителство: Пазарджик
Отговорете с цитат
Знам защо ми се иска да споделя това с вас !
Еми положението е следното - харесва ми много автомобилчето
от ДинЕкспрес ми предложиха следната оферта

1900 лв първоначална вноска - с включени всички разходи до ключ
и по около 500 лв на месец за 1,3 16V Dynamic с 5 врати
колата е при тях - лизинговата компания е ИнтерЛийз
изгодна е офертата мога да си го позволя
проблема ми е следния ... много са кофти моделите дет са внесени в България

първо 1,9 JTD няма и може да се достави само с поръчка и то се чака много време,
не ми се чака а и цената му е солена
най-якото Гранде Пунто с което разполага вносителя е 1,3 16V 90 ps
дават ми го на 30000 почти .. не си струва по-добре още 2 и направо на 1,9

второ - ебати и ляйняните цветове === с извинение
дизела се предлага само в бонбонено синьо, сиво - пълна скука и оранжев - тва имат като цветове тука
за червения ферари цвят - само 1,9JTD и то с поръчка, за жълто да не говорим ...

трето - баси ще ми се да си зема бензин - ама 1,4 8V - 77 ps - трагедия на това тежко купенце
иначе има едно триврато 1,4 черно със затъмнени фабрично стъкла на големите джанти и е жестоко
обаче с тия 1,2 и 1,4 бензинови двигателя всички ще са пред мен

четвърто - ако погледнем към ПроМобил и новото Клио - аз лично възкликвам О, Йе ... 16V ..
по-яки мотори от на ФИАТ, по-богато ниво на оборудване, кола на 2006-година и т.н. - супер оферта
да де ама е французин .. красив ... но сърцето ми ме тегли към ФИАТ

Как да постъпя?! Много ми се кара Гранде Пунто ... да изчакам ли да излязат новите мотори
или директно да скачам в 1,3 16V Dynamic 75 ps ... ?
----------------------------
Alfa Romeo 156 2.0 TS
Alfa Romeo 147 1.9 кюмур + MOMO 16" + Vredestein Sportrac
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Nino
Почетен член

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Здрасти DiStefano... лично и мен малко ме смущава гамата двигатели при този автомобил, но доколкото при бензиновият 1.4V има връщане към "изконните традиции и ценности".. моторчето е с ангренажна верига и осем клапанно e супер.Предпоставка за много-много по-малко ядове и проблеми при продължителна експлоатация.Лично за мен, заклетият "дизелджия", повече от 15г, това е фаворита.Нещо нямам много довере на тези модерни дизелови мотори с малка кубатура и големи мощности,/щот сме бедни разбира се и не можем да си сменяме колите на 5г/ ОТ КЪМ РЕСУРС.Лично аз с моята експлоатация и финансови възможности бих се спрял на бензин 1.4/8V.Да се има предвид и качеството на "МОДЕРНАТА" ни нафта и МОДЕРНИТЕ дизели!!!!!! Mr. Green

ПП... въпросното изобщо не е трагедия, с оглед на тест-драйва на "Копринка", ама нека и колегите да кажат!!!!
Иначе при твоя фаворит едната дюзичка струва към 400 ЕВРО.Чувал съм,че при проблем се сменят и 4-те! Mr. Green
Последната промяна е направена от Nino на Нед, 14 Май 2006 17:44:28; мнението е било променяно общо 1 път
SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
everton
Фиат фанатик

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
каква е цената на клиото съпоставена с грандето за един и същ мотор (една и съща мощност), и какво е серийното оборудване. в крайна сметка ако ще е гранде ти препоръчвам да се разкараш до софия мани ги тея свирчовци от динекспрес.
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
Re:Гранде Пунто...
vesko.t
Фиат фанатик

Местожителство: Бургас
Отговорете с цитат
Колега DiStefano ,вчера имах възможност да направя Тест Драйв на Дизела-1,3 16V Dynamic 75 ps /Автосалон -Сервиз ФИАТ-"Кафеджиев"-Бургас са го купили като фирмена кола и предвид проявения интерес от моя страна ме поканиха за тест...
Въпреки ,че си падам повече по бензинките,този модел специално,без да навлизам в излишни подробности, се държи определено по-добре от модела 1.4/8V 77кс,който пробвахме на Копринка...
Като динамика , шум и разход този дизел е отличен...!!!
Вече и в България се предлага 1.4 16V 95кс./бензин,но само с поръчка, сайта http://www.fiat.bg/ още не е актуализиран с тази подробност,но при дилърите има ценова листа и приемат поръчки...
EX.
bahricin
Фиат фанатик

Местожителство: BURSA
Отговорете с цитат
Smile колега вчера пробвах гранде 1,3 90 ps multijet dynamic ,,,отначало мй се сторй че колата е малко тромава на 1ва но 2ра,3та й 4та са супер 5 й 6а скорост са според мен само за магйстрала й като цяло е готйна колйчка,,,за градско каране 1,3 75 кс мйсля че е по подходяща ,,, Smile
petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

http://www.facebook.com/pages/Grande-Punto-Bursa-Grubu/299682063382041?sk=wall
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Акаунт
DiStefano
Фиат маниак

Отговорете с цитат
Баткооо .. колеги хвърлихте мозъка ми в още по-голяма мисловна агония

първо за Нино ... 1,4 е готин мотор съгласен съм .. ама с тоя вариатор на разпределителния вал надали е същия добър стар мотор
като при Пунто 1

второ - ДинЕкспрес са супер готини според мен .. специално дилърката Стела, на която изпращам и много поздрави тук от форума
щото ми обръща внимание както подобава .

трето - за Клио-то цена-оборудване-двигател - далеч по-изгодни оферти са отколкото ФИАТ

четвърто - за доставка на някоя с новите мотори 4 месеца не ми мърдат чакане - вече съм проверил

пето - тествах 1,3 16V дизелчето ... ми с едно чипче ша стане самолет.. ама не ми се ще да права такива неща докато колата е в гаранция

шесто - свикнах и аз на дизел вече и ми се ще пак да е дизел ... ама онова черното дето го гледах колко е наточено ...

седмо - за цвета .. ще преглътна изцяло дамските цветове за дизел - вариантите

осмо - ша задържа още 2-3 дена да чуя и други мнения и отивам да го предплащам
Alfa Romeo 156 2.0 TS
p_kolev
Кара Фиатче 126

Местожителство: София 15 Младост
Отговорете с цитат
DiStefano написа:
Баткооо .. колеги хвърлихте мозъка ми в още по-голяма мисловна агония

първо за Нино ... 1,4 е готин мотор съгласен съм .. ама с тоя вариатор на разпределителния вал надали е същия добър стар мотор
като при Пунто 1

второ - ДинЕкспрес са супер готини според мен .. специално дилърката Стела, на която изпращам и много поздрави тук от форума
щото ми обръща внимание както подобава .

трето - за Клио-то цена-оборудване-двигател - далеч по-изгодни оферти са отколкото ФИАТ

четвърто - за доставка на някоя с новите мотори 4 месеца не ми мърдат чакане - вече съм проверил

пето - тествах 1,3 16V дизелчето ... ми с едно чипче ша стане самолет.. ама не ми се ще да права такива неща докато колата е в гаранция

шесто - свикнах и аз на дизел вече и ми се ще пак да е дизел ... ама онова черното дето го гледах колко е наточено ...

седмо - за цвета .. ще преглътна изцяло дамските цветове за дизел - вариантите

осмо - ша задържа още 2-3 дена да чуя и други мнения и отивам да го предплащам

Нека и аз да дам едно мнение.
За тези пари които споменаваш(30000) не е ли по-добре да се спреш на Fiat Stilo 1.9 Multijet (30900) - версия три врати?

Колата е в по-горна категория по всички параметри. На всичкото отгоре в момента актуалната версия на Стилото е от 2005 година.
Analog Man
3D Stilo 1.9 MultiJet
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
DiStefano
Фиат маниак

Отговорете с цитат
имал съм Стило макар и за малко ... Sad
Пунтото по ми харесва и отвътре и отвън ...
Alfa Romeo 156 2.0 TS
Sven
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
...
Последната промяна е направена от Sven на Чет, 14 Май 2009 16:10:29; мнението е било променяно общо 1 път
everton
Фиат фанатик

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
аз мисля ако клиото е по евтино, имаш избор на цвят и доставката е по бърза взимай реното. имат 1.5 дизели с лриличниа мощност - провери ги. как са като габарити, багажник, гаранции и т. н. т ? и все пак, и двете коли са убиец и избора е изключително труден.
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
Sev
Модератор

2009 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
everton написа:
аз мисля ако клиото е по евтино, имаш избор на цвят и доставката е по бърза взимай реното. имат 1.5 дизели с лриличниа мощност - провери ги. как са като габарити, багажник, гаранции и т. н. т ? и все пак, и двете коли са убиец и избора е изключително труден.

новото Clio III е като детска играчка в сравение с Grande Punto Very Happy

Bravo 1.4 16V Dynamic LPG с бебе на борда
Всичко за FIAT Bravo 2007
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт ICQ Номер
DiStefano
Фиат маниак

Отговорете с цитат
хех ... такива изказвания ме радват много!!!
новото Клио било детска играчка ...
дрън дрън ... 1,6 16V 112ps или пък 1,5dCi - 106ps
дали е детска играчка ?

Невърмайнд ... забравете го Клиото ... Фиат ще е ...
Alfa Romeo 156 2.0 TS
bahricin
Фиат фанатик

Местожителство: BURSA
Отговорете с цитат
Smile браво мйтко й аз съм с теб че за кво сме в тозй клуб,,,добре колега, clio 3 може да не е лоша колйчка поне по външен вйд й мотор,,,но съгласйсе че йнтерйорът е много слаб, бордът й пластмасовйте матерйалй са като кйтайска йграчка,,,за двйгателя *multijet * най добрата оценка дават таксйметровйте шофорй че й *GM* opel се държй на кракa с това *моторче*,,,1,4 fire 8v може да не е върха но сй е йкономйчна машйнка,,,
Прикачени файлове:
grande_punto_raceline1_841.jpg
grande_punto_raceline1_841.jpg Размер: 66.78 KB Видяно: 2250 пъти Описание:
grande_punto_raceline3_181.jpg
grande_punto_raceline3_181.jpg Размер: 64.65 KB Видяно: 2250 пъти Описание:

petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

http://www.facebook.com/pages/Grande-Punto-Bursa-Grubu/299682063382041?sk=wall
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger Skype Акаунт
Sev
Модератор

2009 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
DiStefano написа:
хех ... такива изказвания ме радват много!!!
новото Клио било детска играчка ...
дрън дрън ... 1,6 16V 112ps или пък 1,5dCi - 106ps
дали е детска играчка ?

Невърмайнд ... забравете го Клиото ... Фиат ще е ...

ставаше въпрос като визия Very Happy

Bravo 1.4 16V Dynamic LPG с бебе на борда
Всичко за FIAT Bravo 2007
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт ICQ Номер
hit-ko
Технически консултант

Местожителство: Ямбол
Отговорете с цитат
И аз съм си върл фен на ФИАТ, но това не означава, че гледам с капаци!
Гранде Пунто си е кола за завист от всички конкуренти, включително и от рено /нарочно го пиша с малка буква/
Ами това е най-продавания модел в класа си от началото на годината в Германия, Англия, Франция и Гърция и сигурно има защо?! / А те тия, поне са се научили как да си харчат парите/
Карал съм и Клиото / за Пунтото е излишно да казвам/ и трябва да ви кажа, че просто няма място за сравнение, най-вече по поведението на автомобила!!!
Изключвам интериор, визия, симпатии, но просто разликата е огромна и с това си поведение на пътя, Гранде Пунто плаши конкуренцията.
А това е въпрос не само на мотор, а най вече на ходова част, съотношение на размери и разпределение на тежест, окачване и т. н.

Така, че пробвай Клиото и пак ще коментираме!
А, иначе, съвета ми е поръчай си кола по твои изисквания - мотор, цвят, интериор и естественно изчакай, но 1.4/16v - 95 не е за пренебрегване!!!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Реклама

Фиат Гранде Пунто - дали ?!
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор