Реклама
Напишете отговор
Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?
kosta
Фиат идол

Местожителство: София
1995 Fiat Coupe
Отговорете с цитат
Колеги, сега забелязах, че на 11.11.2010 е изтекъл срока на валидност, на задграничния ми паспорт. Има ли някакви глоби и в какви размери са? Чувал съм, че трябвало да се върне в срок от три месеца, от дата на изтичане, но незнам след това закъснение имали някакви наказания?
----------------------------
Ex '82 Fiat 131 Mirafiori 1.4 CL
Ex '93 Fiat Tipo 1.6 i.e.
Ex '95 Fiat Coupe 2.0 16V
Ако те блъсне селянин, важи ли гражданската?
Докато не продадеш душата си на дявола, той винаги ще се опитва да я купи...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fihi
Фиат фанатик

Местожителство: Навсякъде и никъде
2006 Lancia Thesis
Отговорете с цитат
От кога се каня и аз да пусна подобна тема.
Моят паспорт е изваден 1996г. използван е един път и от 98-а не знам къде е и какво се случва с него. Ако сега искам да напусна страната какво трябва да направя и какви ще са санкциите за безхаберието ми.
Коста, извинявай, че ти 'цапам' темата!
Manowar - Татко
Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теслата Теси
http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Skype Акаунт
Re: Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?
SUS SCROFA
Фиат фанатик

Местожителство: София 01 Средец
Отговорете с цитат
kosta написа:
Колеги, сега забелязах, че на 11.11.2010 е изтекъл срока на валидност, на задграничния ми паспорт. Има ли някакви глоби и в какви размери са? Чувал съм, че трябвало да се върне в срок от три месеца, от дата на изтичане, но незнам след това закъснение имали някакви наказания?

Има глоби, между 30-100 лева, НО мисля, че има давностен срок една година, абе някаква тъпотия е голяма.

Отиди и кажи, че ти е бил откраднат, и чак сега си разбрал. Mr. Green
ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borisov
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
колега и аз съм в подобно положение моя е изтекал през 05.2010 когато питах ми казаха че имало срок до 6 месеца за връщане в противен случай щели да ме глобят от 20 до 50 лева
simeon3000
Фиат фанатик

Местожителство: София Младост
2001 Lancia Lybra
Отговорете с цитат
Като си сменях документите миналата година им върнах стария паспорт, който беше изтекъл преди 1-2 години и никой не споменавал за глоби или нещо подобно.
Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
SUS SCROFA
Фиат фанатик

Местожителство: София 01 Средец
Отговорете с цитат
МВР глобява за невърнат паспорт и след месец
Закон и правилник си противоречат за сроковете, но независимо един от друг предвиждат санкции
ДЕСИСЛАВА ДИМИТРОВА
Ако валидността на международния ви паспорт изтича и искате да си извадите нов, трябва да направите това до месец, защото в противен случай подлежите на глоба. За това предупреди шефът на направление "Български документи за самоличност" Евгени Йорданов.

Неотдавна "Сега" съобщи, че след изтичане на паспорта, той трябва да бъде върнат в срок от три месеца, тъй като след това се налага парична санкция. Проверка обаче установи, че има два нормативни акта, които си противоречат и предвиждат и двете глоби едновременно. И в двата случая те са в размер от 20 до 150 лева.

Според Закона за българските документи за самоличност се налага санкция три месеца след края на валидността на паспорта. Оказва се, че има и специален правилник за издаване на документите за самоличност, който действа отделно от закона. Според него, ако човек подаде заявление за нов паспорт повече от месец след изтичане на стария, го глобяват, независимо от вписания в закона тримесечен срок.

"За съжаление не можем да не се съобразим с нормативните изисквания и трябва да налагаме глоби в такива случаи. Единственото, което можем да направим и го правим, е да постановяваме най-ниската санкция - 20 лв.", призна Евгени Йорданов.

Срокът на международните паспорти на голяма част от българите изтича, тъй като те започнаха да се издават през септември 1999 г., а валидността им е 5 г. Справка в полицейските масиви показва, че например през април 2000 г. са издадени 154 000 такива документа, а през април тази година - едва 86 000.

"Това означава, че хиляди не са обърнали внимание кога им изтичат паспортите и не са ги подменили", коментира Йорданов. Той припомни, че има глоба и в случай, че гражданин загуби или унищожи паспорта, личната карта и шофьорската си книжка.

Тук също има известно противоречие в закона, защото според него личните документи се водят собственост на държавата, но въпреки това гражданите си плащат и за да ги имат, и ако не ги опазят, признават полицейски служители.
Последната промяна е направена от SUS SCROFA на Пет, 01 Апр 2011 14:46:00; мнението е било променяно общо 1 път
ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.
emzo
Фиат идол

Местожителство: Стара Загора
2003 Fiat Stilo
Отговорете с цитат
Има, ама минах между капките Mr. Green
Re: Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?
Румен_Хинчев
Фиат идол

Местожителство: Разград,Шумен
Отговорете с цитат
SUS SCROFA написа:
kosta написа:

Има глоби, между 30-100 лева, НО мисля, че има давностен срок една година, абе някаква тъпотия е голяма.

Отиди и кажи, че ти е бил откраднат, и чак сега си разбрал. Mr. Green

И пак ще го глобят . Коста , отиди в полицията и ползвайки чара си Smile , кажи как стоят нещата .
Сигурен съм , че никой нищо не ще ти сториSmile
FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580 и 087 8446412
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
injekciona
Фиат фанатик

Местожителство: София 18 Овча Купел
1997 Fiat Coupe
Отговорете с цитат
Глоби официално може и да има, но майка ми и баща ми като си сменяха документите лятото си върнаха старите паспорти, които бяха изтекли преди 5 години и никой нищо не им каза, така че може да минеш и между капките Mr. Green
curko
Член на Сдружение Фиат Форум България
Член на Сдружение Фиат Форум България

Местожителство: София 11 Красна Поляна
1996 Fiat Bravo
Отговорете с цитат
Моя беше изтекъл с повече от година(не помня колко точно).При подновяването никой не ми е казал нищо, само върнах стария паспорт при получаването на новия.Това беше 2007год.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Акаунт
donnna
Фиат идол

Местожителство: до плажа
Отговорете с цитат
тука случая е същия като със "забравянето" да си регистрираш колата в данъчното - демек давностния срок изтича 2г и 3 м. след изтичане на паспорта. след това нямат право да ти пишат акт и да има глоба. но в този срок - да , на пълно основание....

11.02.2013 г. - това е датата за Коста Mr. Green ако няма да ходиш никаде навън /без ЕС, щото за там не ти трябва задграничен паспорт/ - чекаш я.... ако ше ходиш на почивка в Анталия - глоба Mr. Green
Земи си я слаба и скромна (и тесна).... нагла, дебела и разхлопана тъй или иначе ше стане!
Fiat Punto 1.1-Синята птица - продава се - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=89581
Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kosta
Фиат идол

1995 Fiat Coupe
Отговорете с цитат
е, го къде е 11.02.2013 г. до тогава ще ходя на почивка във Венеция! Mr. Green Mr. Green
Ex '82 Fiat 131 Mirafiori 1.4 CL
Ex '93 Fiat Tipo 1.6 i.e.
Ex '95 Fiat Coupe 2.0 16V
Ако те блъсне селянин, важи ли гражданската?
Докато не продадеш душата си на дявола, той винаги ще се опитва да я купи...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Реклама

Има ли глоба за невърнат в срок задграничен паспорт?
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Напишете отговор