Реклама
Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения
Шофьорска книжка с изтекъл срок ??
bobizdr
Фиат маниак

Местожителство: Белоградчик
Отговорете с цитат
Здравейте колеги.Днес си подреждах документите и забелязах ,че карам от май 2011 с изтекла книжка.Въпроса ми е ,ако ме спрът с изтекла книжка,каква е глобата,понеже работя на 20 км. от вкъщи и пътувам всеки ден.Също така ме интересува колко излиза смяната при условие,че съм с категорий D+E.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
siluro
Фиат фанатик

Местожителство: София 09 Лозенец
Отговорете с цитат
Виж за глобата незнам колко е, но ако недай си боже направиш ПТП застрахователя ще откаже да плати щетата.
vital
Фиат идол

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Приготви се за глоба. За лична карта пишеше от 20 до 150лв, предполагам че и за книжка е в същия диапазон.
S_BANKOV
Фиат идол

Местожителство: София Младост 1А
Отговорете с цитат
И медицинско си приготви, и парички за актовете който си направил/ ако синаправил/ и си отдели един ден време Mr. Green
книшка
kluchar
Фиат идол

Местожителство: София Бул"ПРАГА"№1
1999 Daihatsu Terios
Отговорете с цитат
1. За издаване на свидетелство за управление на МПС, поради изтичане срока на валидност, подмяна на стар образец с нов или промяна в данните на водача:
25 лева - за шофьорска книжка
2. МЕДИЦИНСКО УДОСТОВЕРЕНИЕ – 15лв.
* документ за самоличност по ЗБДС;
* документ за платена такса - заплаща се в ОПП-СДП
* или в банките и банковите клонове, обслужващи СДП и РПУ;
* карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от Транспортна областна лекарска ескпертна комисия /ТОЛЕК/ или Транспортна централна комисия /ТЦЛЕК/;
* старото свидетелство за управление на МПС.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
bobizdr
Фиат маниак

Отговорете с цитат
Колеги,преди да пиша тук доста се поразрових в чичо гугъл и намерих доста материал по моя въпрос,но доста се разминава.Затова много ви моля пишете само,ако сте сигурни в информацията.
кола
kluchar
Фиат идол

Местожителство: София Бул"ПРАГА"№1
1999 Daihatsu Terios
Отговорете с цитат
В Белоградчик сигурно полицията не едалеч отиваш там и питаш
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт
Re: кола
bobizdr
Фиат маниак

Отговорете с цитат
kluchar написа:
В Белоградчик сигурно полицията не едалеч отиваш там и питаш
Колега, а после как ще карам,като разберат ,че ми е изтекла книжката Mr. Green
TIP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
vital написа:
Приготви се за глоба. За лична карта пишеше от 20 до 150лв, предполагам че и за книжка е в същия диапазон.

За книжка няма глоба.
bobizdr
Фиат маниак

Отговорете с цитат
Сетих се и друго.Сега, като подам за смяна на книжката,ще ми вземат ли старата ?
TIP
Фиат фанатик

Отговорете с цитат
bobizdr написа:
Сетих се и друго.Сега, като подам за смяна на книжката,ще ми вземат ли старата ?

Преди час и половина подадох док. за книжка и не ми взеха старата, но пък моята не е изтекла още.
////Punto////
Фиат фанатик

Местожителство: друг
Отговорете с цитат
Защо подвеждате човека. Колега, ако те хванат да караш с изтеклата книжка се приготви за АКТ който започва от 300 лв. Ти дефакто си без книжка. По-добре не карай. Ще си навлечеш голяма беля. За Д категория, ще ти трябва медицинско но не това обикновенното от джи пи-то, а другото. По-задълбочения преглед. Не знам там при вас къде се прави.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Dido_Lyubenov
Фиат идол

Местожителство: Русе
Отговорете с цитат
Да, В момента колега ти си неправоспособен водач. Щофьорската книжка има срок на валидност заради срока който ти е даден до следващия пълен медицински, и психологичен преглед - в случаите за кат. Д и Е. Глоба няма да ти бъде наложена, ако не те хванат да управляваш МПС. Иди и по най-бързия начин си извади необходимите документи - медицинско със психо-тест, провери дали не ти е необходим и друг по-специфичен документ заради Д и Е категориите, че аз съм асмо до С и може да пропускам нещо. Като си подадеш документите в КАТ ти издават едно талонче, с което преди можеше да се шофира докато си получиш новите документи. За всеки слчай се поинтересувай. Не си мисли че ако не знаят катаджиите че ти е изтекла книжката, и ще минеш метър. Направи се на луд, кажи не съм карал скоро, не ми е трябвала книжката, но сега ми е спешно, може ли да ми дадете някакъв документ с който да шофирам докато ми издадете новата книжка ? Кажи им че ти трябва за работа - ще караш служебна кола и или автоуса дето събира вози работниците ... измисли нещо.
Immortal
Модератор

Местожителство: Козлодуй/Кабиле
2006 Fiat Croma
Отговорете с цитат
Мислех си дали не си загубил напълно права, но се сетих за мой приятел, който е в Англия и си поднови книжката след като му беше изтекла за повече от 4-5 години.
Но във всички случаи в момента си на практика БЕЗ КНИЖКА, докато не си я подновиш.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Skype Акаунт ICQ Номер
Dido_Lyubenov
Фиат идол

Местожителство: Русе
Отговорете с цитат
Immortal написа:
Мислех си дали не си загубил напълно права, но се сетих за мой приятел, който е в Англия и си поднови книжката след като му беше изтекла за повече от 4-5 години.
Но във всички случаи в момента си на практика БЕЗ КНИЖКА, докато не си я подновиш.

Не, не губи првоспоспособност, просто в момента няма документ за такава.
Реклама

Шофьорска книжка с изтекъл срок ??
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можете да прикачвате файлове
Можете да сваляте файлове

Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения